5 miejsc, które warto odwiedzić w sezonie jesienno-zimowym 

5 miejsc, które warto odwiedzić w sezonie jesienno-zimowym 
Kotlina Kłodzka to niezwykły obszar geograficzny, który przyciąga wiele osób. Jest to wyjątkowo atrakcyjny kierunek, ponieważ znajdziemy tutaj szeroką ofertę atrakcji o każdej porze roku. Kotlina Kłodzka urokliwa jest także w sezonie jesienno-zimowym. Co warto zobaczyć?

Kudowa-Zdrój 

Jest to wyjątkowo atrakcyjna miejscowość pozwalająca na aktywne spędzanie wolnego czasu. Warto rozpocząć od spaceru po Parku Zdrojowym. Znajdziemy tam Pijalnię Wód Mineralnych wraz z Salą Koncertową. Naprzeciw możemy podziwiać budynek nazywany Zameczkiem. Wybudowany został w  1772 roku i pełni obecnie funkcję sanatorium. W centrum znajdziemy także Sanatorium Polonia wraz z Teatrem Zdrojowym. 

Polanica-Zdrój

Polanica wyróżnia się atrakcyjnym deptakiem, który znajdziemy w samym centrum miasta. Jest to wydzielona przestrzeń zamknięta na ruch samochodowy. Deptak ciągnie się wzdłuż urokliwej rzeki, co nadaje miastu malowniczy wygląd. Przy deptaku znajdziemy także różnorodne oferty gastronomiczne. Możemy spróbować domowych pierogów, sushi, kuchnię polską, czy włoską. Następnie możemy wybrać przytulną kawiarnię, gdzie wypijemy aromatyczną kawę i zjemy deser. Na koniec warto pospacerować po pięknym Parku Zdrojowym. Przedstawia się on wyjątkowo późną jesienią oraz zimą, tworząc naturalny, niepowtarzalny klimat. 

Zieleniec Ski Arena

W okresie zimowym szukamy aktywnego wypoczynku w górach. W takich przypadkach najlepiej sprawdzają się ośrodki narciarskie. Najpopularniejszym w okolicy jest Zieleniec Ski Arena. Trasy dostępne są zarówno dla początkujących narciarzy, jak i zaawansowanych. Na miejscu możemy skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego i snowboardowego.  Oprócz tras zjazdowych znajdziemy tu trasy biegowe. 

Kłodzko

Ważnym miejscem na mapie Kotliny Kłodzkiej jest samo Kłodzko. Znajdziemy tutaj twierdzę, z której możemy zobaczyć malowniczy widok na góry.  Znajduje się ona na powierzchni około 30 hektarów. W skład kompleksu wchodzą twierdza główna, fort posiłkowy, obwarowania miejskie oraz umocowania polowe. Możemy odwiedzić tam także Muzeum Ziemi  Kłodzkiej, jak i Podziemną Trasę Turystyczną. 

Skalne Miasto Adrspach 

Będąc w Kotlinie Kłodzkiej możemy wybrać się na wycieczkę do czeskiego miasta Adrspach. Znajduje się tam malownicze skalne miasto. Najlepiej wybrać się tam w okresie, kiedy jeszcze nie spadł śnieg, ponieważ na trasie znajdują się liczne, metalowe schody. Na spacer możemy wybrać jedną z dwóch tras. Krótsza trwa około 45 minut i obejmuje 1,5 km, druga natomiast trwa około 3 godzin i obejmuje 3,5 km. Labirynt zbudowany jest z piaskowca i przykuwa naszą uwagę ciekawymi formacjami skalnymi. Znajdziemy tu malownicze wodospady, jezioro i widok zapierającymi dech w piersiach. 


NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z postępami w realizacji inwestycji Słoneczna Dolina w Kudowie-Zdrój.

 

© 2019 – alle Rechte vorbehalten
de_DE
pl_PL de_DE